Ing. arch. Jan Horký

Jan Horký

Jsem architekt a urbanista a vedu ateliér VESMĚS architekti. Druhým volebním obdobím jsem také zastupitelem města a mnozí Přerované mě znají z oblíbeného Dne architektury, kterým pravidelně provázím. V současné době dokončuji na Mendelově univerzitě studium arboristiky, abych lépe rozuměl stromům v městském prostředí, které také v ateliéru navrhujeme.

Kromě vlastního ateliéru působím šestým rokem jako externí městský architekt v Rožnově pod Radhoštěm, takže stavebnictví a fungování veřejné správy znám opravdu ze všech pohledů – praktika, politika i úředníka. Ideální pro kandidáta na primátora, že? 🙂

Díky zkušenostem z několika dlouhodobých studijních nebo pracovních pobytů v zahraničí (Francie, Nizozemí, Rumunsko) mohu přinášet do Přerova rozličné podněty a nebojím se novinek ani netradičních řešení. Ale také vím, že v Česku se nám podaří občas něco hezkého vybudovat, s průběžnou údržbou je to už horší a podle toho mnohé projekty dopadají. To je třeba rozhodně zlepšit.

Mým snem je „nakopnout“ dlouho přehlížené náměstí Svobody v krásný městský park. A také vytvořit takové podmínky, aby byla doprava městem na kole byla přirozenou volbou bez zbytečných překážek. Nebo vytvořit přerovskou náplavu a ze zanedbaného území mezi nádražím a Komenského ulicí postupně vybudovat novou městskou čtvrť.

Jsem životním optimistou a chci posunout město Přerov na nejvyšší možnou úroveň. Žádné „na Přerov dobrý“ neexistuje. Přerov musí jít příkladem. Chci město přátelské, bez bariér a ideální pro rodinný život, kde je všechno blízko. V místní politice se angažuji především proto, že většina věcí, které bych chtěl udělat ve veřejném prostoru, je ovlivněna politickým rozhodnutím. Odvážně razím vizi, že Přerov bude to nejlepší město na Hané do roku 2034. Pomozte mi, aby se to podařilo, volte Společně pro Přerov, volte číslo 2!

Kontaktujte mě na e-mailu jan.horky@vesmes.cz nebo telefonním čísle 775 331 535.