Vyjádření ke kauze exekuce města Přerova

Město mělo po prohraném soudním sporu odstranit stromy, které nás spolek Pro Přerov vysadil na obnovené polní stezce Pastviska. Celou historii kauzy a toho, že za ní stojí majitel krajní vily, si můžete přečíst zde:

Jako předseda spolku jsem nabídl, že předmětné stromy odstraníme, případně přesadíme. To jsme také v několika termínech provedli. Bohužel se stalo, že jsme několik kusů zřejmě přehlídli, anebo si geodet spletl keř se stromem. Těžko říct. Nikdo s námi nekomunikoval a nevíme, o které stromky má jít. Nicméně protistrana neváhala a poslala na město exekutory. Dovozuji si tedy, že nekomunikovali nijak ani s městem.

Celá situace je mi osobně velmi líto. Stačilo zvednout telefon a přehlídnuté stromky bychom přesadili. Ukazuje se ale opakovaně, že o stromy nejde – jde o to vyvolat mediální senzaci. A to se i daří. Gratuluji, pane Aleši Říhošku a pane Marku Poure!

Jinak jsem již pochopitelně komunikoval s primátorem města, kterému jsem se za potíže omluvil a nabídl potřebnou součinnost.

V Přerově 9.8.2023

Ing. arch. Jan Horký

Komentáře

x

Autor: admin